Argon Kaynak

Kaynak, malzemelerin kendileri ile birleştirmek için kullanılan bir imalat yöntemidir, çoğunlukla metal üzerinde kullanılır. Bu usulde çoğunlukla çalışma parçalarının kaynak yapılacak kısmı eritilir ve bu kısma dolgu malzemesi eklenir ve sonra ek yeri soğutularak sertleşmesi sağlanır, kimi hallerde ısı ile birleştirme işlemi basınç altında yapılır. Bu yöntem lehim ve sert lehim ile fark gösterir, lehim ve sert lehim usullerinde birleştirme düşük erime noktalarında ve çalışma parçaları erimeden oluşur.

Kaynak için gaz alevi, elektrik arkı, lazer, elektron ışını, sürtme, ultra ses dalgaları gibi birçok farklı enerji kaynakları kullanılabilir. Endüstriyel işlemlerde, kaynak açık hava, su altı, uzay gibi birçok farklı ortamda gerçekleştirilebilir. Bununla beraber, yapıldığı yer neresi olursa olsun, kaynak çeşitli tehlikeler barındırır. Alev, elektrik çarpması, zehirli dumanlar ve ultraviyole ışınlara karşı önlem almak gereklidir.

Örtülü elektrod ark kaynağı açık ve kapalı alanlarda uygulanabilir.

Elektrod ile ulaşılabilen her noktada ve pozisyonda kaynak yapmak mümkündür.

Diğer kaynak yöntemleri ile ulaşılamayan dar ve sınırlı alanlarda kaynak yapmak mümkündür.

Kaynak makinesinin güç kaynağı uçları uzatılabildiği için uzak mesafedeki bağlantılarda kaynak yapılabilir.

Kaynak ekipmanları hafif ve taşınabilirdir.

Siz değerli müşterilerimizin demir, dekoratif paslanmaz plakalar, renkli plakalar, ayna paslanmazlar, gold paslanmaz, black paslanmaz, n8 ayna paslanmaz, embossed stainless levhalar, mükemmel bir biçimde kaynak işlemleri argon tekniği ve lehim yöntemiyle Magma Weld makinamız ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Makine parkurumuzda yer alan Durmazlar AD-R Hidrolik Abkant Pres, Durmazlar VS Açı Ayarlı Giyotin Makas ve Magma Weld Argon takımımız, üst düzey operatörler ve kaynak ustalarımızla Avrupa CE standartları direktiflerine ve Türkiye – Ankara – Ostim ’de iş güvenliği standartlarında müşterilerimize hizmet vermekteyiz.